Oil-K

 
ayirici_oil-k
Tanımı:Beton ile kalıp arasında oluşacak yapışmaları engelleyen ve kalıbın betondan kolay ayrılmasını sağlayan mineral yağlı ve emülgatör karışımlı kalıp ayırıcı yağ konsantresi.

Kullanım alanı:Ahşap, çelik, plastik ve plywood kalıplarda kullanılır.

Avantajları:Betonda düzgün yüzey sağlar.Kalıbın kolay ayrılmasını sağlar ve ömrünü uzatır.Kalıp maliyetinde ve işçiliğinde azalma sağlar.Uygulaması basit ve kolaydır.

Uygulama:Uygulama yapılacak kalıp yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır.  Fırça, rulo ve ya püskürtme ile kalıp yüzeyine tek kat homojen olarak uygulanmalıdır. Emici olan ve yeni ahşap kalıplarda 2-3 kat uygulama yapılabilir. Yüzeyin film teşkil etmesi için beton dökülmesinden en az 3 saat önce uygulanmalı ve yağmurdan korunmalıdır. 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 C arasında olmalıdır.Uygulama yapılacak yer kuru ve temiz olmalıdır.Uygulama yağışlı havalarda ve donmuş yüzeylere yapılmamalıdır.Uygulama esnasında göllenme oluşumuna izin verilmemelidir. Dondan korunmalıdır. Donması durumunda oda sıcaklığında çözülmesi beklenmelidir.
 
Görünüm: Berrak sarı sıvıYoğunluk: 0,88 kg/lDonma Noktası: -5 C 

Sarfiyat:Kalıbın cinsine ve emiciliğine göre 40-80 m2/kg yüzey kaplanır.

Depolama:+5 C ile +35 C arasında güneş ışığından koruyarak orijinal ambalajında 24 aydır.

Ambalaj:20 Kg Plastik Bidon200 Kg Sac Varil

Uyarılar:Ürün tahriş edici olabilmesinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas edilmesi halinde bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması halinde doktora başvurulmalıdır.